З 1 листопада зміняться правила дорожнього руху

04 лютого 2022

З 1 листопада 2021 року змінилися правила дорожнього руху згідно з новою постановою Кабміну. Нововведення стосуються деяких моментів, які раніше не регламентувалися в нашій країні. Проте вони вимагали уваги. Нові правила ПДР 2021 в Україні створені для того, щоб наблизити дорожній рух у нас до європейських стандартів та вимог.

Нововведення стосуються переважно поведінки велосипедистів. Більшість правил регулює саме рух цього двоколісного транспорту, регламентує його норми. Також передбачається встановлення нових знаків, наприклад, про зарядки для електрокарів, платні дороги. Ще одна інновація — діагональні пішохідні переходи.

Що змінилося для велосипедистів

Тепер ПДР прописують, які права та обов'язки у цих учасників дорожнього руху. Регламентуються правила їхньої поведінки, спільного руху з пішоходами та сліпими людьми. Зокрема тепер визначено, що таке велосипедна доріжка, смуга, проїзд.

Так, велосипедною доріжкою вважається ділянка, суміжна пішохідній або тротуару, зі спеціальним покриттям, обов'язково за межами проїжджої частини. Смуга відрізняється від неї тим, що означає, де мають їхати велосипедисти, коли рухаються трасою з іншими автомобілями. Переїзд — місце, де водії велосипедів мають право перетинати проїжджу частину. Тепер вони можуть це робити тільки по ньому. Якщо він не позначений, тоді згідно з правилами ПДР, керуючись світлофорами та знаками.

Які нові знаки

Оскільки нововведення для водіїв 2021 року в Україні торкаються велосипедистів, передбачено низку табличок спеціально для них. Вони показуватимуть, де знаходиться доріжка для самостійного чи суміжного руху, смуга, переїзд, визначатимуть напрямки для їзди, дозволені повороти.

Нові знаки показують:

  • станції шиномонтажу, пункти для заряджання електрокарів;
  • інформацію щодо можливості скористатися громадським транспортом;
  • мінімально допустиму швидкість їзди — позначатиметься для різних ділянок траси;
  • острівці безпеки, пішохідні доріжки, діагональні пішохідні переходи.

Є також знак для платної дороги — при в'їзді на яку потрібно буде платити.

Щоб простіше було визначити, до чиєї юрисдикції належить ДТП, змінено типізацію трас. Тепер вони визначаються за територіальною ознакою.

Як змінилася розмітка

Їхати 110 км/годину тепер можна тільки трасами, де смуга, протилежна двом іншим, виділена розміткою 1.2 (раніше можна було і 1.1). Ще одне цікаве нововведення — діагональний пішохідний перехід. По них вулиці можна переходити у напрямку навскіс, а не тільки по діагоналі. Їх встановлюватимуть на перехрестях зі світлофорами, де таке дозволено.

Вводяться нові види розмітки:

  • для позначення діагонального пішохідного переходу;
  • жовто-червона — для місць, де часто бувають аварії, близько кільцева розв'язка, дозволено паркування, поруч вихід зі школи, «лежачі поліцейські;
  • червоно-біла — нерегульовані пішохідні переходи, у тому числі там, де є особлива небезпека ДТП, поряд живуть або працюють сліпі, або у місцях проходження велосипедної доріжки через проїжджу частину.

Змінено також ширину розмітки — тепер вона не більше 15–20 см.

Вам може бути цікаво
Наші адреси
Регіональна мережа складає 5 філій та регіональних підрозділів у країні
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Київ,
04071, м.Київ, Подільський р-н, вул.Введенська, б.29/58

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Хмельницький,
29017, м.Хмельницький, вул.Свободи, буд. 20/1, приміщ. 3

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Дніпро,
49000, м.Дніпро, вул.Європейська, буд. 30

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Харків,
61002, м. Харків, вул.Чернишевська, буд. 38, офіс 6

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний