Після запуску системи автофіксації порушень правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості, багато водіїв зіткнулися з труднощами. Листи про штрафи надходять на адресу прописки, але якщо машиною володіють за генеральною довіреністю або автовласник живе в іншому місці, можна взагалі не знати про них. Добре, що зараз перевірити штрафи ПДР можна онлайн за допомогою низки зручних сервісів.

Перевищення безпечної швидкості, встановленої правилами для населеного пункту та за його межами, — найпоширеніша причина порушень серед водіїв. Стягнення призначають за неправильне маневрування, недотримання вимог проїзду перехресть, дистанції.

Як перевірити онлайн

Тепер не треба йти в поліцію, щоб дізнатися, чи немає стягнень за вашим автомобілем. Для цього створено електронний кабінет водія — https://e-driver.hsc.gov.ua/. Це державний онлайн-сервіс, де розміщено всі необхідні відомості про транспорт. Щоб дізнатися, потрібно увійти до особистого кабінету. Для цього знадобиться ЕЦП, або електронний цифровий підпис. Можлива також банківська чи мобільна ідентифікація.

Перевірити авто на штрафи в Україні можна й іншими способами:

  • офіційний сайт МВС — https://mvs.gov.ua/;
  • мобільні програми — «Дія», «Штрафи ПДР», «Штрафи UA»;
  • телеграм-боти — наприклад, @ShtrafyPDRbot.

Через будь-який месенджер, наприклад «Вайбер», можна також скористатися сервісом «Опендатабот». Він показує всю інформацію про автомобіль з державних реєстрів. Це не лише штрафи за порушення правил, але й арешти, інші обмеження.

Як сплатити онлайн

Більшість способів перевірки дає можливість відразу здійснити оплату. Вона робиться через мобільні програми, боти або на офіційному сайті МВС. Достатньо лише вказати державний номер автомобіля, внести номер постанови про стягнення, дані посвідчення водія, інформацію про власника.

Знаючи, як перевірити наявність штрафів правил дорожнього руху, легко відразу оплачувати їх, щоб не накопичувати і не мати проблем потім. Розплатитись можна і через банківські сервіси — практично у всіх фінансових установ зараз є свої мобільні додатки та інтернет-банкінги. Зазвичай після внесення всіх даних реквізити для платежу підтягуються автоматично, шукати їх не доведеться.

Для оплати знадобиться банківська картка.

Як погасити готівкою

Законодавство дозволяє поліцейським стягувати плату з водіїв за порушення правил на місці. Але вони повинні робити це тільки через платіжний термінал, тобто, знову ж таки, з банківської картки. Оплата готівкою вважається хабарем. Тому якщо можливості розплатитись онлайн немає, краще зробити це іншими способами. Наприклад, можна звернутися до каси найближчого відділення будь-якого банку.

Але якщо при оплаті на офіційному сайті або через програми комісії немає (все залежить від сервісу), то в касі її доведеться заплатити. У кожного банку вона своя, але зазвичай у межах 2% від суми штрафу. Реквізити касир запроваджує вручну, їх не потрібно називати.

При оплаті готівкою є небезпека зробити платіж не туди, куди потрібно. Тому краще не здійснювати його самостійно, тим більше що реквізити можуть періодично змінюватись. Розплатитися готівкою можна і через термінали поповнення, але заздалегідь переконайтеся, що платите за адресою. Актуальні реквізити вказуються на сайті патрульної поліції — http://patrol.police.gov.ua/. Для кожної області — власний розрахунковий рахунок.

Уважно вносяться і дані платника. Це має бути той, на чиє ім'я виписано штраф. Якщо за нього платить інший, він вказує на свої дані, інакше оплата не буде зарахована.

Що буде, якщо не погасити

Знаючи, як перевірити наявність штрафів за порушення правил дорожнього руху, легко уникнути неприємних наслідків. Закон дає водієві 15 діб на те, щоб розплатитися, відрахування починається з моменту призначення стягнення. Якщо сплатити протягом перших 10 днів після отримання ухвали, на суму штрафу діє знижка 50% — тобто внести потрібно буде лише половину.

Якщо оплата від водія не надходить, справа передається до виконавчої служби. Тоді ж сума штрафу подвоюється. Злісним порушникам та неплатникам загрожує арешт майна та блокування банківських рахунків. Оскаржити штраф можна не пізніше ніж протягом 10 днів після отримання ухвали.

Вам може бути цікаво
Наші адреси
Регіональна мережа складає 5 філій та регіональних підрозділів у країні
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Київ,
04071, м.Київ, Подільський р-н, вул.Введенська, б.29/58

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Хмельницький,
29017, м.Хмельницький, вул.Свободи, буд. 20/1, приміщ. 3

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Дніпро,
49000, м.Дніпро, вул.Європейська, буд. 30

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний

 

Харків,
61002, м. Харків, вул.Чернишевська, буд. 38, офіс 6

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний