Все про туристичну страховку: для чого оформляється, як діє і скільки коштує

20 серпня 2021

Плануючи свою відпустку, ми прагнемо відпочити, оздоровитися й закарбувати в пам'яті приємні моменти. Збираючись за кордон, мало хто замислюється про можливі травми, отруєння та інші неприємності, які можуть трапитися. Але, щоб убезпечити свій відпочинок, важливо не забути про страховий поліс. Як працює туристична страховка? Що необхідно в ній передбачити? Експерти ринку розкривають основні нюанси теми.

Які небезпеки загрожують туристам

Серед поширених страхових випадків, з якими стикаються люди, які відпочивають у літній період, варто виділити:

 • порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту – розлади, отруєння та інші відхилення, які з’являються через вживання незвичних продуктів, страв, води;
 • тепловий удар, опіки та різні ускладнення, які виникають у результаті неконтрольованого приймання сонячних ванн;
 • укуси отруйних комах і тварин – при відпочинку в екзотичних країнах;
 • алергічні реакції;
 • інфекційні захворювання;
 • відхилення в роботі серцево-судинної системи;
 • лор-захворювання.

Туристи, які люблять відпочивати взимку, здебільшого звертаються за медичною допомогою через простудні захворювання та різного роду травми: удари, вивихи, розтягнення, переломи.

Що покриває страховий поліс

Мінімальна медична страховка покриває витрати, пов'язані з такими ситуаціями, як надання невідкладної медичної допомоги бригадою швидкої, в тому числі і транспортування в медзаклад, а також екстрена госпіталізація, медична допомога в умовах амбулаторії, купівля ліків, репатріація тіла в разі смерті.

Розширений страховий поліс дозволяє отримати виплати в деяких інших ситуаціях, таких як:

 • затримався літак або багаж;
 • були загублені документи;
 • продовжено перебування в готелі через медичні показання;
 • приїхав родич застрахованого, щоб доглядати за ним при тривалій госпіталізації;
 • знадобилися послуги адвоката або юридична консультація;
 • потрібно передчасно повернутися додому у зв'язку зі смертю родича;
 • виникла необхідність транспортувати туриста до конкретного місця, якщо в дорозі зламався транспорт.

Коли у туриста є страховий поліс, він не буде оплачувати медичні послуги та медикаменти. Це бере на себе страхова компанія. Виплати проводяться в межах встановленого ліміту – $/€ 30 тис. або $/€ 50 тис.

Страховий поліс покриває не всі витрати. Так, не будуть оплачені пологи або лікування хронічного захворювання, яке діагностовано ще до поїздки. Страхова компанія не буде покривати витрати при травмуванні туристом, якщо травми отримані, коли життя і здоров'я піддавались невиправданому ризику, а також при фізичній роботі за наймом. Відшкодуванню не підлягає придбання профілактичних засобів (вітамінів, вакцини), не враховуються косметичні та пластичні втручання.

Як це працює

Навіщо потрібна туристична страховка, ми вже розібралися, тепер необхідно усвідомити, що робити при настанні страхового випадку. Головне правило – не панікувати. Перебуваючи за кордоном і маючи поліс, ви можете бути впевненими в цілодобовій інформаційній та фінансовій підтримці. Перше, що потрібно зробити, – це повідомити про те, що трапилося, в асистанс-службу. Вона являє собою сервісний центр, номер гарячої лінії якого вказаний у страховому полісі. Співробітникам служби необхідно надати наступні дані:

 • прізвище, ім'я, по батькові;
 • номер поліса й терміни його дії;
 • своє місцезнаходження – адресу та назву готелю, у якому номері ви зупинилися, телефон ресепшен;
 • причину, по якій знадобилася організація медичної допомоги.

Вся ця інформація потрібна, щоб підібрати оптимальний варіант медичного обслуговування.

Іноді буває, що потерпілий потрапляє в лікарню ще до звернення в страхову компанію. У цьому випадку потрібно повідомити співробітникам асистанс-сервіса номер та адресу госпіталю, а також відділення, у якому ви перебуваєте.

Якщо вам довелося самостійно оплатити деякі рахунки, зберігайте чеки. Їх необхідно надати страховій компанії впродовж 30 днів після повернення додому. Разом із чеками, рахунками пред'являють також поліс, документи, що підтверджують діагноз, рецепти на ліки. У деяких програмах з розширеним покриттям під виплату також підпадають витрати на переговори, поїздки на таксі, пов'язані зі страховим випадком. Уточнюйте у вашого страховика, чи використовує компанія такий вид компенсації. Зазвичай СК оплачує витрати на надання медичних послуг напряму – переказує кошти на розрахунковий рахунок медзакладу.

Важливо! Звертатися самостійно в лікарню не рекомендується. Потрібно відразу сповістити про настання страхового випадку співробітників асистанс-служби, які допоможуть розібратися, як діяти в конкретній ситуації. Наприклад, вони підкажуть адресу найближчого медзакладу або організують приїзд лікаря в готель.

Скільки коштує туристична медична страховка

Розібравшись у питанні, для чого потрібна туристична страховка, деякі люди все одно намагаються заощадити на полісі. Можливо, для цієї групи туристів вагомим аргументом буде вартість лікування за кордоном. Тільки консультація лікаря може обійтися від €50, а за госпіталізацію клініки виставляють рахунки від €5 тис. до €30 тис. Такі цифри просто шокують.

В'їзд до багатьох країн заборонений без страховки, а відповідальність за неї може досягати €30 тис. або €50 тис. Це суттєва підтримка при настанні страхового випадку. Тому поліс стане запорукою вашого спокою під час подорожі. Ціна послуги – ніщо в порівнянні з вигодами. Визначають її наступні фактори:

 • гранична сума відповідальності;
 • тривалість подорожі;
 • країна, у яку відправляється застрахована особа;
 • перелік ризиків;
 • повернення.

Середня вартість стандартного документа — €1–1,5 на один день. Якщо турист бажає включити в договір додаткові опції, ціна страховки зросте. Коли клієнт їде займатися екстремальними видами спорту, поліс у цьому випадку буде коштувати майже в три рази дорожче звичайного. Зростає вартість страховки також для мандрівників, яким понад 65 років.

Здатна здешевити ціну поліса (приблизно на 20–30%) франшиза. Що вона означає? При настанні страхового випадку турист бере на себе частину витрат. Цей пункт у договорі може поширюватися на будь-які ризики – від травм до втрати багажу. Як працює франшиза? Якщо, наприклад, вона становить €50, а за лікування в чужій країні виставлений рахунок €40, то його оплачує клієнт. Коли медична допомога обійшлася в €400, то €350 покриє страхова компанія. Хоча франшиза знижує вартість поліса, настання страхового випадку може спричинити істотні витрати для туриста.

Вам може бути цікаво
Наша адреса
Юридична та фактична адреса
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний