Страхування здоров'я: навіщо потрібно та як вибрати

20 вересня 2021

Кожна людина формує свої плани на майбутнє, сподівається, що його справи йтимуть краще, відкриються нові перспективи. Але іноді ці очікування захмарюються через проблеми зі здоров'ям: несподівані травми, ускладнення хронічних захворювань або появу інших хвороб. Добре, якщо при цьому є фінансові збереження, що забезпечать доступ до якісної медичної допомоги. Якщо таких заощаджень немає або недостатньо, то переживання не дають заспокоїтися й налаштуватися на позитив. Те почуття відчаю, яке може настати в таких випадках, часто буває дуже важким. Найкращим виходом із подібних ситуацій є страхування здоров'я в Україні. Про те, що це таке, як дати собі раду та як знайти кошти для лікування, розповімо в цій публікації.

4 причини застрахувати своє здоров'я

Сьогодні багато страхових компаній пропонують своїм клієнтам оформити договір, на підставі якого при виникненні проблем зі здоров'ям вони виплачують допомогу пацієнтові або його родичам. Ці програми привабливі для людей із певних причин.

№ 1. З'являється можливість отримати фінансову допомогу в непередбачених ситуаціях, які призвели до погіршення здоров'я

За статистикою, сьогодні значно зросла кількість дорожніх аварій, негативних подій на підприємствах, глобальних катастроф. Відчути себе в безпеці складно навіть на відпочинку. Страхування від нещасних випадків дає гарантії того, що людина отримає виплати на відновлення свого організму, якщо з нею щось станеться. Своєчасна компенсація буде набагато перевищувати первинний внесок і дасть можливість покрити всі витрати на лікування. Отже, в період своєї тимчасової непрацездатності застрахована людина не залишиться без засобів до існування.

№ 2. Зростає почуття впевненості в завтрашньому дні

Знаючи про те, що фінансова підтримка очікується в будь-якому випадку, людина впевненіше дивиться в майбутнє. До того ж при укладанні договору страхування здоров'я вона матиме можливість вибрати ті ризики, які вважає для себе істотними. Різноманітність програм дозволяє підібрати таку, яка принесе більше спокою.

№ 3. Оплатити страховий внесок доступно кожному

Сума початкового внеску при покупці поліса не особливо велика. Вона значно менша від розміру компенсації, на яку може розраховувати застрахована особа при настанні критичного випадку. Є ще одна особливість сучасних пропозицій провідних компаній — вносити оплату за договір можна частинами, наприклад, розподіливши її помісячно або поквартально. Такий індивідуальний підхід дозволяє клієнтові вибрати для себе оптимальний варіант.

№ 4. Купивши поліс страхування здоров'я, людина отримує гарантії виплат

Система страхування в Україні серйозно контролюється з боку держави. Чіткій регламентації підлягає діяльність кожної компанії. Ліцензії видаються тільки тим організаціям, які мають достатні фінансові резерви. Ті кошти, які вносить страхувальник, оформивши договір, однозначно окупляться, і в перспективі він гарантовано матиме компенсацію витрат на лікування. 

Усі ці причини дозволяють чітко відповісти на питання, навіщо потрібно страхування здоров'я. Це цивілізований спосіб отримати значні виплати, якщо людина захворіла.

Сучасні пропозиції страхових компаній

У портфелі провідних компаній споживач знайде кілька варіантів, що дозволяють застрахувати своє здоров'я. Серед них найпопулярнішими є такі:

 1. Добровільне медичне. У цих пакетах намагаються максимально врахувати індивідуальність своїх клієнтів і пропонують їм скористатися своєрідним конструктором. Людина має можливість включити в програму страхового захисту найрізноманітніші ризики, певні варіанти надання допомоги: невідкладну швидку, стаціонарну, поліклінічну з відвідуванням лікарів-фахівців, обслуговування у сімейного доктора тощо. Програма дозволяє гарантовано отримати медичну підтримку в необхідному обсязі.
 2. Від нещасного випадку. Такого страхового захисту більшою мірою потребують діти, спортсмени, люди, що займаються роботами, пов'язаними з підвищеною небезпекою. Для цих категорій осіб фахівці пропонують оформити страхування здоров'я від всіляких випадковостей, які стануть причиною проблем. Компанії зобов'язуються виплатити компенсації при різного роду травмах, тимчасовій втраті працездатності, настанні інвалідності або смерті. В останньому випадку фінансову підтримку отримають найближчі родичі застрахованої особи.
 3. Медичне страхування для іноземців. Окремі пакети розроблені для тих, хто перебуває на території нашої держави, але не може обслуговуватися в місцевих медичних закладах, якщо захворіли на Covid-19. Програми гарантують доступ до амбулаторно-поліклінічної або стаціонарної допомоги. Пацієнт при цьому отримує від 5 до 15 тис. грн. Передбачена й медична реабілітація.
 4. Страхування здоров'я на випадок захворювання. Під час оформлення такого договору людина отримує можливість самостійно вибрати перелік хвороб, які для нього найбільш критичні. При їх настанні він гарантовано отримає виплати на відновлення свого організму.

Серед додаткових послуг, які можуть запропонувати своїм клієнтам великі компанії, — цілодобова інформаційна підтримка, страхування всіх членів сім'ї в одному договорі, допомога в оформленні документів (у т. ч. листка тимчасової непрацездатності) для своїх клієнтів. Таким чином, розмірковуючи про те, як вибрати страховку для здоров'я, людині варто уважно ознайомитися з пропозиціями надійних організацій, проконсультуватися з менеджерами.

Що покриває страхування здоров'я та як воно працює

Якщо людина завчасно оформила страховий поліс, вона може розраховувати на:

 • обслуговування у сімейного доктора;
 • якісну діагностику;
 • лікування в стаціонарі;
 • невідкладну допомогу, у т. ч. в лікарні;
 • консультації профільних лікарів;
 • оплату медикаментів;
 • стоматологічні послуги.

Обсяг медичних послуг залежить від обраної програми страхування й вартості пакета. Чим дорожчий поліс, тим більше варіантів лікарської допомоги в нього включено. Крім того, існують пакети, на підставі яких клієнт отримує тільки грошові виплати на лікування, які може витрачати за своїм бажанням.

Для нарахування компенсації застрахованій особі або його родичам слід зв'язатися зі страховою в терміни, зазначені в договорі страхування (у різних компаній вони можуть відрізнятися). Там проконсультують з приводу того, куди можна звернутися з цією проблемою, які документи надати для нарахування виплат. Диспетчерські служби працюють цілодобово, без вихідних, отже, людина знатиме, що їй робити, в будь-який час.

Від чого залежить вартість страхування здоров'я

Укласти договір краще в надійній страховій компанії, там запропонують різні програми. Головне — визначитися з вартістю поліса. Для отримання детальнішої інформації про цю та про інші умови, потрібно зателефонувати за вказаними на сайті номерами й проконсультуватися з фахівцями. Ціна договору зазвичай залежить від наступних факторів:

 • кількості застрахованих осіб та їхнього віку;
 • стану здоров'я;
 • роду занять (наприклад, для спортсменів страховка буде коштувати трохи дорожче);
 • набору ризиків, що входять у договір;
 • регіону, де оформляється документ;
 • розміру максимальної страхової суми;
 • періоду дії поліса та інших умов.

Точна вартість стане відомою тільки після з'ясування деталей. У будь-якому випадку, вона буде доступною для всіх категорій населення. Якщо є бажання, можна трохи зменшити ціну. Для цього варто включити в договір наявність франшизи, ліміт на оплату ліків, а також усунути з переліку послуг, що надаються, лікування у стоматолога та деякі інші дорогі види допомоги.

Якій страховій компанії надати перевагу для оформлення страхування здоров'я

Щоб зробити правильний вибір, потрібно точно знати, які ризики ваша страховка повинна покрити, передбачити, який обсяг медичної допомоги буде потрібен. Далі дивіться на те, яка компанія зможе це забезпечити. Рекомендується вивчити відгуки клієнтів про діяльність фірми. Потрібно також дізнатися, чи включена організація в профільні рейтинги, які публікують незалежні агентства. Як правило, при їх складанні враховуються фінансові показники діяльності: кількість виплат, сума коштів, отриманих від клієнтів, наявність і розмір гарантійного фонду. Такі рейтинги існують за окремими видами страхування.

Якщо сподобалося кілька варіантів, вибрати потрібно той, який максимально відповідає вимогам. Для цього слід враховувати:

 • ціну поліса;
 • наявність різних програм для клієнтів;
 • якість обслуговування в медичних установах, з якими обрана компанія співпрацює.

Плануючи застрахувати своє здоров'я, важливо розуміти, що, внісши невелику суму, ви гарантовано отримаєте фінансову підтримку, зможете забезпечити для себе гідний і комфортний рівень медичного обслуговування.

Вам може бути цікаво
Наша адреса
Юридична та фактична адреса
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний