Страховка для виїзду за кордон: важливі питання

30 червня 2021

З пом'якшенням карантинних заходів багато українців почали замислюватися про виїзд за кордон. Адже з кожним днем збільшується перелік держав, які готові до зустрічі туристів. Але далеко не всі українці знають про речі, які необхідні для подорожей. Наприклад, багатьох цікавить питання: чи обов'язкова страховка для виїзду за кордон.

Найчастіше любителі подорожувати не загострюють уваги на страховому полісі і відносяться до нього як до зайвих витрат. Але чи можна відмовитися від нього? Дійсно, отримання страхового поліса при виїзді за кордон не є обов'язковою процедурою (за винятком деяких країн, які вимагають його наявності). Але чи варто економити на такому важливому документі?

Чи потрібно страхуватися

Для початку варто самостійно вирішити, чи є повна впевненість у тому, що за кордоном нічого не трапиться. Не потрібно забувати, що ніхто не захищений від хвороб і нещасних випадків. Навіть найпростіша застуда, яка виникає від різкої зміни клімату, може привести до серйозних наслідків. А розбиратися з ситуацією доведеться за кордоном, де ціни на медичне обслуговування досить великі. Що ж робити, якщо доведеться зіткнутися з більш серйозними проблемами? Погодьтеся, в даному випадку просте бажання заощадити може привести до великих витрат.

Що дає оформлення страховки

Перше, про що слід подумати при оформленні поліса, — це впевненість, що при необхідності відпочиваючий отримає своєчасну допомогу. Найчастіше завдяки їй можна без проблем звернутися в медичний заклад, купити всі ліки або вирішити банальні питання з багажем.

Додатково до страхового пакета можна додати:

 • захист від нещасних випадків, які можуть статися за кордоном;
 • компенсацію всіх непередбачених витрат, таких як втрата багажу, затримка або скасування рейсу;
 • оплату витрат на продовження лікування в Україні (навіть якщо захворювання почалося за кордоном);
 • компенсацію поїздки, яку було скасовано (при непередбачених обставинах).

Основні переваги страхового поліса полягають у тому, що страхова фірма бере на себе всі витрати, пов'язані з медичним забезпеченням, в тому числі транспортування хворого до лікарні. Дорожчі пакети включають послуги, пов'язані з лікуванням пацієнта, наприклад, відправлення дітей додому або оплату перельоту близьких родичів.

Як вибрати страхову компанію

Якщо візит в іншу країну планується через туристичну компанію, вона може взяти на себе страхові послуги. Такі фірми співпрацюють із страховими, надаючи туристові повний комплекс послуг. Якщо подорож людина організовує сама, то вона безпосередньо звертається до страхової. Придбати поліс не так складно, як визначитися з компанією, яка надасть послуги.

При виборі варто враховувати такі критерії, як:

 1. Надійність страхової компанії.
 2. Місце проведення відпустки. Обов'язково потрібно повідомити, якщо відпочинок передбачає активні видами спорту.
 3. Страхова сума. У різних країнах вимоги по компенсаційних виплат відрізняються (від 30 до 50 тис. євро або доларів).
 4. Рівень асистентської компанії. Фірма, що супроводжує клієнта, в разі настання страхового випадку повинна мати якісну сервісну службу.

Ще одне важливе питання: купувати страховку із франшизою або без неї. Від цього залежать розмір страхового внеску і об’єм виплат.

Страховка для відвідування країн, в яких не потрібна віза

Багато людей, які збираються в подорож до країни за «безвізом», питають: чи потрібно оформляти страховий поліс. Держави, які не вимагають відкриття візи, полегшили завдання туристам. Більше не потрібно готувати купу документів для оформлення дозволу на перетин кордону. Але чи варто в такому разі забувати про захист від несподіваних ситуацій і хвороб?

У більшості випадків власники біометричного паспорта, які збираються відвідати безвізову країну, не зобов'язані оформляти поліс. Але є і винятки:

 • подорож з маленькою дитиною;
 • придбання путівки у туристичному агентстві (страхові послуги скоріше за все будуть включені у вартість);
 • відпочинок в екстремальних умовах;
 • наявність в країні великої кількості потенційних небезпек або ризиків для здоров'я туриста (в цьому випадку оформлення страховки також необхідне).

Навіть якщо перераховані умови вас не стосуються, оформлення договору зі страховою компанією не буде зайвим. Адже лікування за кордоном коштує дорого.

Часті питання

Розібравшись, чи потрібна страховка для виїзду за кордон, з'являються інші спірні моменти. Наприклад, чи покриває страховка лікування від COVID-19? Найчастіше це питання передбачене страховою компанією.

Який поліс краще оформляти, паперовий або електронний? Це неважливо і залежить виключно від бажання туриста. Роздруковувати документ зовсім не обов'язково, він цілком може зберігатися у вигляді PDF-файлу. Так навіть зручніше. Адже немає ризику зіпсувати або втратити документ.

Якщо страховий поліс оформлений на старий паспорт, а турист вже має біометричний, потрібно переоформлювати? Ні, це необов'язково. Досить змінити дані поліса і вказати всю необхідну інформацію.

Навіщо при реєстрації запитують «місце проживання»? Тут все просто. Достатньо вказати фактичну адресу або ж місце, в якому турист прописаний. Інформація потрібна виключно на випадок необхідності.

Навіщо при оформленні поліса запитують про активний відпочинок? Цей пункт уточнюється виключно на випадок, якщо турист збирається займатися будь-якими видами спорту, які можуть спричинити травми. Наприклад, катання на лижах або на дошці для серфінгу.

Як відбувається перевірка поліса на кордоні? Якщо на митниці вас просять надати інформацію про страховку, переживати не варто. Це звичайна справа. У такому випадку потрібно або пред'явити паперову або електронну версію договору.

У чому відмінності страхових пакетів? Найчастіше договір включає різні послуги. Вони змінюються залежно від кількості умов і ціни. Найчастіше компанії пропонують стандартні, середні і великі пакети. Чим більший перелік, тим вище число компенсацій гарантійних випадків.

Чи можна оформити страхові послуги прямо за кордоном? Так. У цьому випадку необхідно оформляти саме електронний поліс. При поданні заявки досить надати необхідні документи та сплатити пакет послуг. Але варто пам'ятати, що поліс почне діяти тільки на наступний день після оплати.

Як активувати поліс? Для цього треба ввести цифри, які відправляє компанія. Також не забувайте звертати увагу на акредитацію страхової фірми. Адже зараз досить багато шахраїв, які намагаються отримати гроші без надання послуг. До вибору фірми треба підійти з усією серйозністю.

Електронний поліс є зручною послугою, яка значно економить час клієнтів. Завдяки їй можна оформити поліс дитині або дорослому за лічені хвилини.

Замість висновку

Оформлення страхового поліса необхідне туристам, особливо якщо вони планують екстремальний відпочинок. Перед вибором фірми, з якою буде підписано договір, рекомендуємо провести якісний моніторинг: прочитати відгуки і перевірити наявність офіційного сайту компанії. Не завадить уточнити, які партнери надають підтримку туристу в разі настання страхового випадку. Це дозволить отримати перевірену страховку і не переживати за свою безпеку. Акредитація компанії – важливий момент. При підписанні договору обов'язково варто уточнити дійсність пред'явлених документів. Пам'ятайте, що страховий поліс – це індивідуальний захист від усіх непередбачених ситуацій.

Вам може бути цікаво
Наша адреса
Юридична та фактична адреса
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний