Що дає добровільне страхування квартири

07 липня 2021

Нерухоме майно не захищене від непрогнозованих ситуацій. Затоплення, загоряння, пограбування — усе це призводить до істотних збитків. Запобігти негативним подіям не завжди можливо, адже їхньою причиною можуть стати треті особи або стихія. З цієї причини люди замислюються над тим, що дає добровільне страхування квартири. Чи має сенс купувати поліс, як вибрати надійну компанію? Постараємося відповісти на ці питання.

Добровільне страхування квартири: від чого захищає

Коли житло застраховане, знижується тривожність. Будь-яка негативна ситуація, пов’язана з нерухомістю, може порушити плани, вимагати колосальних фінансових витрат. З цієї причини рекомендується страхувати не тільки свою квартиру, але й орендовану.

Найчастіше вибирають захист від:

 • затоплення водою — домогтися компенсації добровільно буває проблематично, судовий розгляд також не завжди допомагає компенсувати збитки;
 • пожеж — до цієї послуги зазвичай входить захист при загорянні, вибухах і задимленнях;
 • грабежів і крадіжок — поліс поширюється на застраховане майно, яке розташоване всередині квартири;
 • стихійних лих — наприклад, якщо впало дерево, обвалився балкон тощо.

Крім того, популярність при добровільному страхуванні квартир також має поліс цивільної відповідальності. Наприклад, у випадку, якщо ви затопили сусідів, збиток їм буде відшкодований. Вам не доведеться самостійно оплачувати матеріальні збитки, заподіяні з вашої вини, судитися та псувати стосунки.

Деякі страхові компанії розробляють пакети послуг, які включають до складу найбільш актуальні випадки. Також можливий індивідуальний варіант при оформленні поліса.

Що потрібно знати про добровільне страхування іпотечної квартири

Коли банк видає кредит на купівлю житла, часто пропонує оформити поліс. Це добровільне страхування квартири, відмова від якого може призвести до розірвання угоди або перегляду умов. Найчастіше в поспіху люди вибирають найдешевший варіант поліса, не вивчаючи ринкових цін і не вдаючись у подробиці договору.

У разі виникнення страхового випадку зазвичай з’ясовується, що покривається мала частина від вартості майна. Виявляються й інші проблеми поспішного оформлення поліса добровільного страхування квартири. Людина опиняється в непростій ситуації, коли потрібно вносити обов’язковий платіж банку та розв’язувати фінансові питання, що виникли через НП.

Щоби не опинитися в такій ситуації, рекомендується заздалегідь продумати, де ви будете оформляти поліс добровільного страхування квартири, за якими умовами та ціною. Не потрібно довіряти такий важливий аспект життя банківській установі. Пам’ятайте, що неприємності, особливо з іпотечним житлом, зазвичай обертаються серйозними витратами, а на 100% захистити своє майно неможливо.

Що впливає на ціну добровільного страхування квартири

Нерухоме майно оцінюється по-різному, алгоритм залежить від страхової компанії. Зазвичай при формуванні вартості поліса враховуються:

 • тип власності;
 • ринкова вартість майна;
 • розмір страхової суми;
 • площа квартири та поверх;
 • наявність і розмір франшизи;
 • вартість ремонту;
 • період дії страховки;
 • наявність сигналізації, протипожежного захисту і т. ін.

Максимальна страхова сума не може перевищувати оцінювальну вартість нерухомого майна.

Що врахувати, вибираючи страхову компанію

Щоби не виникло неприємностей, наприклад затягування з виплатами або відмови в компенсаціях, потрібно ретельно підходити до підбору партнера. Перевірте наявність ліцензії на конкретний різновид поліса. Зробити це можна на офіційному сайті, в офісі або у страхової компанії.

Черговим кроком перевірки надійності мають стати тарифи. Занадто низька вартість за послуги може свідчити про те, що страхова всіляко ухилятиметься від виконання зобов’язань, затягуватиме процес. Орієнтуйтеся на середньоринкову вартість.

Обов’язково почитайте відгуки про компанію, перш ніж укласти договір на добровільне страхування квартири. Хороша репутація та тривале перебування на ринку розкажуть більше, ніж яскраві буклети.

Перед підписанням договору про добровільне страхування квартири уважно прочитайте кожен пункт. Якщо формулювання незрозуміле або неоднозначне, попросіть співробітників компанії пояснити його суть. Вимагайте повний варіант договору, де прописані вся відповідальність й обов’язки сторін при добровільному страхуванні квартири. Розпитайте про терміни відшкодування збитків, процедуру.

Страхова компанія «ТЕКОМ»: надійність і стабільність

Якщо ви бажаєте оформити поліс для захисту квартири, а також цікавитеся іншими різновидами страхових послуг, ПрАТ «ТЕКОМ» пропонує комфортні умови та гнучкий підхід. Компанія враховує індивідуальні запити клієнтів, співробітники уважно вислуховують побажання й детально роз’яснюють пункти договору.

ПрАТ «ТЕКОМ» на ринку страхових послуг з 1997 року, неодноразово займала призові місця в профільних всеукраїнських рейтингах і завжди виконує взяті на себе зобов’язання. Це підтверджують позитивні відгуки клієнтів і висока репутація у професійному середовищі.

Вам може бути цікаво
Наша адреса
Юридична та фактична адреса
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний