Нюанси оформлення страховки онлайн

30 червня 2021

Оформлення страховки ОСЦПВ в режимі онлайн — це зручна можливість в комфортній обстановці і без мороки отримати поліс. Але процедура супроводжується кількома нюансами, які можуть збити з пантелику необізнану людину. Зокрема, не всі знають тонкощі вибору компанії і перевірки полісу. Спробуємо розібратися, як оформити страховку онлайн на спеціальних сервісах, в чому вигоди такої послуги, також розглянемо популярні міфи про процедуру.

Переваги Е-поліса

Електронна страховка підтверджує факт оформлення договору обов’язкового страхування, й по легитимності вона дорівнюється до бумажного полісу ОСЦПВ. Для багатьох автолюбителів неясним залишається питання, навіщо оформляти його онлайн, якщо можна звернутися відразу до агента. Щоб прояснити ситуацію, наведемо лише кілька переваг електронного страхування:

  1. Економія часу. Не потрібно викроювати вільні години з робочого графіка, щоб потрапити в страхову компанію для заповнення документів. Зробити це на сайті можна за 15 хвилин.
  2. Зручність. Ввести дані онлайн можна в будь-який момент, прямо з дому або навіть будучи у від'їзді, не потрібно підлаштовуватися під графік роботи страхової компанії.
  3. Простота розрахунків. На онлайн-калькуляторі можна легко визначити вартість поліса, дізнатися майбутні витрати.
  4. Надійність. Можна не боятися втратити або випадково викинути поліс, з електронним бланком це не страшно.
  5. Онлайн-страховку неможливо підробити. Поліс є унікальним, формується і зберігається у загальному реєстрі МТСБУ.

Крім того, при оформленні ОСЦПВ онлайн немає ризиків, що на вас закінчиться паперовий носій, і доведеться повторно повертатися за оформленням страховки. Плюс іноді компанії, які займаються продажем е-полісів, можуть пропонувати своїм клієнтам акції, знижки та інші приємні бонуси.

Однак варто відзначити, що не всі з першої спроби розбираються в тому, як оформити страховку на авто онлайн, особливо часто складності виникають у водіїв старшого віку. Щоб їх уникнути, пропонуємо покрокову інструкцію.

Етап 1: вибір страховика

Оформити е-поліс можна лише на сайті компанії, що має дозвіл на подібні послуги. Щоб не нарватися на шахраїв, слід перевірити, чи є вона членом МТСБУ (на оф. сайті цієї організації). Також на веб-ресурсі СК повинна бути представлена ліцензія, яка б підтвердила цей факт.

Етап 2: підготовка даних

Розбираючись, як оформити ОСЦПВ онлайн, варто розібратися з необхідною для подачі інформацією. Зазвичай потрібні наступні дані:

  • номер машини;
  • особиста інформація з паспорта або посвідчення водія. Пільгові категорії громадян повинні підтвердити свій статус пільговика, надавши посвідчення (пенсійне, учасника бойових дій, чорнобильця, інваліда та ін.);
  • ІПН людини, на яку оформлюється поліс;
  • адреса особи, що отримує страховку.

Всі дані потрібно перевірити, щоб не допустити помилок. Якщо все нормально, то оформлений е-поліс надходить на імейл або в обраний месенджер.

Етап 3: перевіряємо страховку

Зрозуміти, чи справжній е-поліс, можна декількома способами. По-перше, варто відразу звіритися з номером і маркою авто. По-друге, всі видані ОСЦПВ відразу відображаються в реєстрі МТСБУ. Однак варто враховувати, інформація вказується відносно того, що поліс укладено. Дані про те, що він почав діяти відображаються тільки на наступний день після проведення оплати.

Крім того, убезпечити себе від шахраїв можна, відповідально вибравши страхову компанію. Визначити її легко за адекватною вартістю послуг і популярністю. Шахраї зазвичай пропонують занижену ціну або масу вигод, які служать приманкою для якомога більшої кількості автолюбителів. Сліпо довіряти не можна. Краще відразу перевірити членство компанії в МТСБУ на офіційному сайті цієї організації. Крім того, згідно з новими вимогами, страхова компанія повинна мати свій сайт з доступною публічно інформацією.

До того ж можна прислухатися до відгуків і перевірити репутацію компанії, щоб зрозуміти перспективи співпраці.

Міфи про е-поліси ОСЦПВ

Незважаючи на те, що число поданих електронних заявок зростає, є автолюбителі, які вірять у плітки, пов'язані з їх оформленням. Розберемося з найбільш популярними міфами, щоб зрозуміти, де істина, а де вигадка.

Міф 1: Паперові бланки надійніше

На жаль, це не так. Багатьом здається, що папірець, який можна фізично потримати в руках, більш надійний. Однак по легітимності електронний бланк не поступається. Номери всіх полісів ОСЦПВ реєструють в єдиному реєстрі, вони піддаються відстеженню і мають однакові права.

Плюс до того ж е-страховку просто неможливо втратити, оскільки в будь-який момент можна зайти подивитися її на пошті або в месенджері з телефону.

Міф 2: є великий ризик нарватися на шахраїв в мережі

Це переконання теж невірне. Шахраї є скрізь. Наприклад, цілком можна нарватися на умільця, який продасть недійсний паперовий поліс і раптово пропаде. При оформленні ОСЦПВ в інтернеті ризик потрапити на шахрая практично відсутній, оскільки номер е-поліса – унікальний і формується він через сервер МТСБУ. Щоб провернути аферу, шахраям потрібно буде створювати «лівий» сайт, що вимагає часу і вкладення коштів. Однак, якщо ретельно перевірити СК, то ризики потрапити на аферистів мінімальні. Вона повинна бути членом МТСБУ, про що свідчить також ліцензія на сайті.

Міф 3: оформлення онлайн — це складно

Теж невірне переконання. На сайті детально розписані всі пункти, які потрібно заповнити, є калькулятор для розрахунку витрат на страховку, весь процес оформлення організований прозоро і зрозуміло. Також допоможе зорієнтуватися і наша інструкція, як зробити страховку онлайн, щоб уникнути помилок або плутанини.

В цілому е-поліс — це більш зручний і сучасний спосіб оформлення ОСЦПВ. Цифрові технології допомагають уникнути традиційних бюрократичних нюансів, економлять час і роблять процес покупки страховки максимально простим і доступним.

Вам може бути цікаво
Наша адреса
Юридична та фактична адреса
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний