КАСКО: вибираємо поліс страхування. На які критерії слід звернути увагу

09 липня 2021

Захистити автомобіль від збитку допоможе добровільне страхування. Водій особисто може вибрати ризики, від яких хоче вберегти машину, але процес оформлення поліса супроводжується низкою питань. Спробуймо розібратися детальніше, як вибрати КАСКО, що впливає на ціну страховки та за якими критеріями можна виявити надійну СК.

Чому водії обирають КАСКО

Цей вид страхування захищає авто від збитку будь-якого типу: пошкоджень, отриманих у ДТП, негативного впливу кліматичних і погодних чинників, актів вандалізму тощо. За полісом КАСКО також можна компенсувати вартість транспортного засобу в разі викрадення.

Перевага добровільного страхування полягає також і в тому, що при ДТП виплачується компенсація на ремонт машини, незалежно від того, хто винен – водій або інша особа.

Іншими словами, КАСКО на рік забезпечує захищеність власникам ТЗ і запобігає можливим фінансовим витратам у разі різних непередбачених ситуацій з авто. Але варто уточнити, що в поліс не входить страхування відповідальності перед третіми особами (для цього буде потрібно оформити ОСЦПВ).

Особливості вибору франшизи

Під цим терміном мається на увазі сума, яку потрібно заплатити власнику ТЗ при настанні страхових випадків із власних коштів. Компанія ж компенсує збитки понад ці витрати. Величина франшизи безпосередньо впливає на ціну КАСКО: чим вона більша, тим нижча вартість поліса. Тому важливо приділити увагу її вибору.

За типом виплат розрізняють франшизи:

 • умовні. Якщо сума компенсації не більша ніж вартість франшизи, то витрати оплачує власник ТЗ, від страхової компанії виплат не буде. У ситуаціях, коли сума збитку перевищує ціну, СК її повністю компенсує;
 • безумовні. При ній сума виплат з боку СК буде зменшена, незалежно від випадку.

Франшизу в договорі позначають в % від страхової суми або в грошовому еквіваленті. Важливо зазначити, що зазвичай вказані чіткі розміри виплат.

Які чинники впливають на ціну КАСКО

Вартість полісу визначає СК на свій розсуд. Щоб її дізнатися, варто скористатися онлайн-калькулятором на сайті компанії. Залежить сума попереднього розрахунку від деяких індивідуальних чинників:

 • року випуску ТЗ, потужності двигуна;
 • віку та водійського стажу власника;
 • страхової історії. При довгій співпраці та позитивній страховій історії, компанії часто надають своїм клієнтам знижки
 • цін на запасні деталі й техобслуговування машини;
 • кількості та виду страхових ризиків, які вказані в договорі.

Додаткові послуги, наприклад, виїзд комісара на місце ДТП або виклик евакуатора, теж сприяють підвищенню вартості поліса.

Для тих, хто сумнівається, яке КАСКО оформити, зазначимо, що більш надійний варіант, коли страховка покриває якомога більше непередбачених випадків. Тому, якщо кошти дозволяють, краще придбати дорожчий поліс.

Крім вибору виду КАСКО, потрібно також визначитися зі страховою компанією. Важливо, щоб вона була надійною, в іншому випадку з виплатами можуть виникнути проблеми.

Особливості вибору страхової компанії

Відразу зазначимо, що, вибираючи СК для укладення договору, не варто поспішати. Слід переконатися, що фірма серйозна і їй можна довіряти. Як вибрати страхову компанію для КАСКО? Потрібно уважно вивчити інформацію про неї. Визначити благонадійність фірми можна за наступними критеріями:

 • наявністю чинної ліцензії;
 • рейтингом (його можна дізнатися в спеціалізованих періодичних виданнях або в мережі. Наприклад, можна уточнити актуальну інформацію на ресурсі https://forinsurer.com/);
 • кількістю програм страхування. У цьому питанні працює принцип: «більше – значить краще»;
 • клієнтами. Добре, якщо СК працює, наприклад, з солідними підприємствами;
 • терміном роботи. Більш надійні – компанії, які на ринку вже не перший рік, мають кілька філій.

Додатково можна вивчити відгуки клієнтів СК в інтернеті або навіть прислухатися до рекомендацій знайомих.

Звичайно, варто розуміти, що ідеальних компаній не існує. Але в будь-якому випадку позитивні відгуки повинні перевершувати за кількістю негативні. Розбираючись, як вибрати страхову компанію КАСКО, особливо уважно потрібно вивчити випадки, коли реально була виплачена компенсація (важливо знати, чи залишився клієнт задоволеним).

У статті ми детально розібрали, на що звертати увагу при укладенні поліса добровільного страхування, щоб забезпечити собі максимальну матеріальну захищеність на випадок будь-якої непередбаченої ситуації. Рекомендуємо детально ознайомитися з наданою інформацією, щоб зорієнтуватися при виборі КАСКО та страхової компанії.

Вам може бути цікаво
Наша адреса
Юридична та фактична адреса
Одеса,
вул. Михайлівська, 44

Пн. - пт. - з 9:00 до 18:00

Перерва - з 13:00 до 14:00

Сб., нд. - вихідний